Nakon što smo meso pripremili, marinirali i pustili ga da dosegne temperaturu okoline, spremno je za pripremu. Žar mora biti kvalitetan, a rešetka dobro očišćena i zagrijana. Vruću rešetku namastiti najbolje komadom masne slanine. Pustite komad slanine da se grije na rešetki i kada počne kapati, prijeđite s njom po čitavoj rešetki da se dobro namasti. Počet će se osjećati fin miris roštilja , a gosti će počet sa iščekivanjem.
Postoji više tehnika pečenja, od kratkog bacanja odreska u otvoreni plamen pa do stavljanja leda na meso. Uglavnom osnovno je da meso posložite ravnomjerno. Ne pretrpavajte rešetku. Ako treba pecite dvije ture.
Osnovno pravilo, meso se ne peče samo od sebe. Uz roštilj morate stajati i dobro se oznojiti i nadimiti.




Meso zapecite da se zatvore pore, i kasnije ga polako okrećite. Nemojte da vam zagara. Niti je zdravo niti je ukusno. Deblje komade mesa sa kostima pecite duže na umjerenoj vatri uz više okretanja, a tanje komade kraće na jačoj vatri. Za premazivanje marinade koristite kist. I pazite da ne pretjerujete jer će se pojavljivati otvoreni plamen.
Prvi pečeni komad obavezno narežite na dasku i ponudite okupljenima za degustaciju. To će vas potvrditi kao pravog domaćina. A kada je meso pečeno, ostaviti ga da se malo odmori oko 10 do 15 minuta, da se smire sokovi i da bude spremno za jedinstven doživljaj.